SharpHome

Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe na skutek zanieczyszczenia powietrza i niekorzystnych warunków atmosferycznych np. podczas znacznego zamglenia. Szkodliwa dla zdrowia chmura unosząc się nad ziemią przypomina mgłę i jest niezwykle groźna dla naszych organizmów.

Sprawdź jakość powietrza w swoim mieście

Z czego składa się smog?

Smog jest mieszaniną wielu cząstek: kropel cieczy oraz cząstek stałych. Te drugie zawierają wiele składników np. metale ciężkie czy alergeny. Najgroźniejszym dla ludzkiego zdrowia są jest pył drobny o średnicy 2.5µm. Cząsteczki te wnikają do organizmu docierając do pęcherzyków płucnych i naczyń krwionośnych, a tym samym atakują układ oddechowy i układ krwionośny.

Czas ochronić siebie i swoich bliskich!

 

Znajdż najbliższą stację pomiarową:

Żródło danych: GIOŚ

Polski indeks jakości powietrza:

 • Bardzo dobry
 • Dobry
 • Umiarkowany
 • Dostateczny
 • Zły
 • Bardzo zły
 • Brak indeksu

Żródło danych: GIOŚ

Z 10 najbardziej zanieczyszczonych
miast w Europie

aż 6 jest w Polsce

Oczyszczacze powietrza
SHARP walczą ze SMOGIEM!

Nawilżanie powietrza

Oczyszczacze powietrza wyposażone są w filtr wody, dzięki czemu można bezpiecznie używać zwykłej wody z kranu. Nie trzecvba używać żadnych dodatkowych środków chemicznych takich jak bioabsorbenty czy odkamieniacze. W funkcję nawilżania powietrza metodą objętościową. Mikroskopijne, niewidzialne cząstki wody są wydmuchiwane w całą objętość pomieszczenia, w którym pracuje nawilżacz.

Nawilżacz nie posiada wad:

 • nawilżaczy parowych
  wysokie zużycie energii vs wydajność, niebezpieczeństwo poparzenia
 • nawilżaczy ultradźwiękowych
  wytwarzanie mineralnych osadów na meblach i sprzęcie elektronicznym, grawitacyjne opadanie cząstek mgiełki wokół nawilżacza powodujące brak efektywnego nawilżania w odległości powyżej 2m od urządzenia
 • nawilżaczy ewaporacyjnych
  wykorzystywanie do nawilżania tej samej wody, w której magazynowane są zanieczyszczenia z powietrza, brak możliwości rozdzielenia funkcji oczyszczania i nawilżania powietrza

WYDAJNOŚĆ NAWILŻANIA

FUNKCJA KLIMATYZERA

ODŚWIEŻANIE GARDEROBY

Anomalie pogodowe na świecie

Zmiany klimatyczne obserwowane są na całym świecie – stały się nieodłączną częścią naszego życia. Jednak czy naprawdę jesteśmy świadomi zajść, jakie mają miejsce każdego dnia?

USA – niespotykane znalezisko na plaży w Kalifornii

Do niezwykłego znaleziska doszło w ostatnich dniach w Kalifornii, kiedy to na plaży pojawił się – pęz dwubarwny.

Takie znalezisko ma miejsce aż piąty raz w historii stanu (i tylko wtedy gdy ma miejsce zjawisko El Niño – wody przybrzeżne znacznie cieplejsze niż zwykle).

USA – Niagara częściowo zamarznięta, mróz nie ustępuje

W ostatnich dniach Stany Zjednoczone zmagają się z ogromnym mrozem. Na wschód od Gór Skalistych temperatura sięgnęła -17 stopni C. Arktyczne powietrze spowodowało nagłe obniżenie temperatury, w ostatnim czasie nie odnotowano tak gwałtownych zmian. 27 grudnia na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych temperatura spadła do -42 stopni C.